Juhendid


Oleme teinud BioDigi kodulehe kasutamise võimalikult lihtsaks. Siit lehelt leiate selgitusi ja näpunäiteid, mis aitavad meie kodulehe võimalusi paremini ära kasutada. Vahendid on loodud kasutamiseks veebis (N: 3D mudelid Sketchfab’is, interaktiivsed mudelid Scratch’is, testid learningApps.org), juhul kui klassiruumis puudub interneti võimalus, siis saab õpetaja tunni ettevalmistamise ajal kõik õppematerjalid ja vajalikud programmid eelnevalt alla laadida ja näiteks mälupulga pealt kasutada. Lisaks Office kontoritarkvarale (dokumendid ja esitlused on loodud Microsoft Office paketi 2007 programmidega ning kasutatavad ka LibreOffice või OpenOffice vahenditega), Scratch ja Blender.

Menüü “Juhendid” alammenüüde valikus on toodud eraldi viited – Scratch’i, Blenderi ja LearningApps’i kasutusjuhenditele.

  • Digibio kodulehe ja materjalide vaatamiseks sobivad Apple, Linux või Windows 7/8 arvutid (operatsioonisüsteeme iOS, Android ja Windows Mobile kasutatavatele tahvelarvutitele pole kõikide rakenduste tugi veel saadaval). Veebilehitsejaks sobivad kõiki HTML5 failivorminguid näitavad failisirvikud, millega saab vaadata tekste, pilte, videoid, kuulata audiot jpm. Sobivad levinumate veebilehitsejate uuemad versioonid: Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer (11 või uuem), Opera ja Safari (vajab eraldi pistikprogrammide nagu WebGL lubamist).
  • Kõik töölehe dokumendid on allalaadimiseks saadaval docx formaadis ning vajavad kasutamiseks 2007 või uuemat tekstitöötlustarkvara (MS Word 2007 OpenOffice 4.1.1 või LibreOffice 4.3). Veebis sirvimiseks mõeldud PDF-formaadis materjale  on võimalik ka välja trükkida. PDF-materjalide vaatamiseks/lugemiseks läheb vaja Adobe Readeri formaati toetavat tarkvara.
  • Esitlused on loodud PPTX formaadis ning vajavad 2007 või uuemat esitlustarkvara (MS PowerPoint 2007 OpenOffice 4.1.1 või LibreOffice 4.3), et kasutatud animatsioonid toimiksid ning neid vajadusel muuta saaks.
  • Interaktiivsete 3D-mudelite vaatamiseks, animeerimiseks ja muutmiseks ning loomiseks sobib personaalarvutile Blenderi programm ning eelistatult koos rullikuga hiirega. Staatiliste 3D-mudelite koopiad on vaadeldavad ka Sketchfab’i veebikeskkonnas.
  • Scratch’i veebikeskonnas on kasutatav graafiline programmeerimiskeel, mis teeb lihtsaks lugude, mängude, animatsioonide, aga ka tõsisemate mudelite loomise ja loodu jagamise teistega veebis. Scratch’i kasutamiseks on vajalik Chrome 7, Firefox 4 või Internet Explorer 8 või uuemad koos Adobe Flash Player versiooniga 10.2 (või uuem).
    Kui Teie arvuti ei toeta neid nõudeid, siis võite proovida alla laadida ja paigaldada Scratch 1.4, millega saate avada veebis loodud Scratch’i mudeleid.
  • LearningApps  on interaktiivne õppimise ja õpetamise protsessi toetav veebirakendus, mis sisaldab interaktiivseid koostisosi (äppe), mida saab kas kohe õppetöösse lülitada või ka ise luua või muuta. Rakendus võimadab korduvalt kasutatavaid äppe luua, testi koguda ja avalikku kasutusse anda.
  • Multimeedia – audiofailid on kuulatavad ja videod on vaadatavad otse veebis. Audiofailid on allalaaditavad nii .mp3 formaadis üksikuna kui ka .zip formaadis pakituna.

Jõudu programmide katsetamisel ja kasutamisel!